Ambasada Australii
Polska
Czechy, Litwa

Wizy i imigracja

Informacje dotyczące wiz i obywatelstwa australijskiego

Ambasada Australii w Polsce, z siedzibą w Warszawie, nie rozpatruje wniosków o wizy lub obywatelstwo. Petenci z Polski mogą skladać swoje wnioski wizowe online poprzez elektroniczny system ‘’evisa’’, wysyłając je do odpowiednich oddziałów Departamentu Imigracji i Obywatelstwa w Australii lub w Ambasadzie Australii w Berlinie.

Oświadczenie o 300 dodatkowych miejscach dla programu Work and Holiday s/c 462

Minister Departmenentu Imigracji i Ochrony Granic oznajmił, iż 300 dodatkowych miejsc dla tegorocznego programu Work and Holiday s/c 462 między Polską i Austalią będzie dostępnych od 1 Października 2017.

Proszę uważnie przyczytac poniższe infromacje:

 • List z ministerstawa musi być dołączony do wniosku
 • Wnioski powinny być składane drogą pocztową do Ambasady Australii w Berline
 • Proszę poprawnie wypełnić część wniosku przeznaczoną dla opłaty i potwierdzić z bankiem możliwość przeprowadzenia miedzynarowodej transakcji z numeru karty. Wnioski w których opłata nie może być zrealizowana będą uznane za nieważne.

Najnowsze infomracje o powyższym programie będą dostępne na stronie Ambasady Australii w Berlinie.

Ambasada Australii w Warszawie nie rozpatruje wniosków wizowych.


Wakacje w Australii?

Jeśli posiadają Państwo paszport Unii Europejskiej, Andorry, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii, bądź Watykanu, mogą Państwo ubiegać się o wizę turystyczną do Australii bezpłatnie online.

Holiday Information (link ten przekierowuje na stronę Ambasady Australii w Londynie)

Informacje dotyczące wiz i obywatelstwa australijskiego

Departament Imigracji i Obywatelstwa Australii (DIAC) posiada swoją stronę internetową, gdzie mogą Państwo uzyskać wszelkie informacje dotyczące spraw wizowych i obywatelstwa. Informacje te są w j. angielskim.

Strona ta zawiera szczegółowe informacje dotyczące wiz, wymogów, formularzy, opłat za wnioski oraz procedur administracyjnych. Dla większości wiz dostępna jest lista wymaganych dokumentów jakie należy załączyć do danego wniosku (tzw. checklist) jak i przewodnik, który krok po kroku pomoże Państwu złożyć wniosek o wizę.

 www.homeaffairs.gov.au

 
Departament Imigracji i Obywatelstwa Australii w Berlinie

Departament Imigracji i Obywatelstwa Australii w Berlinie rozpatruje wnioski wizowe dla rezydentów następujących krajów: Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Islandii, Włoch, Łotwy, Litwy, Lichtensteinu, Malty, Holandi, Norwegii, Polski, San Marino, Szwecji, Szwajcarii I Watykanu.

 • Wizy turystyczne (dla osób, które nie mogą złożyć wniosku online)
 • Working Holiday Maker visas (dla osób, które nie mogą złożyć wniosku online)
 • Short Stay Business visas – wizy podklasy 456
 • Wizy tranzytowe
 • Wizy studenckie (dla osób, które nie mogą złożyć wniosku online)
 • Wizy pracownicze na okres tymczasowy
 • Resident Return visas (wizy dla powracających stałych rezydentów)
 • Wizy dla partnerów
 • Child visas (wizy dla dzieci na pobyt stały)
 • Inne wizy rodzinne

Wiecej informacji dostępnych jest na stronie Ambasady Australii w Berlinie: www.germany.embassy.gov.au/beln/Visas_and_Migration.html

 
Obywatelstwo na podstawie pochodzenia przetwarzania biura w Londynie, Wielka Brytania

Departament Imigracji i Obywatelstwa Australii w Londynie rozpatruje wnioski o obywatelstwo australijskie przez pochodzenie. Oddział w Londynie rozpatruje wnioski rezydentów z następujących krajów: Andorry, Wyspy Wniebowstąpienia, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Danii, Estonii, Wysp Faeroe, Falklandów, Finlandii, Francjii, Niemiec, Gibraltaru, Grecji, Grenlandii, Węgier, Islandii, Izraela, Włoch, Kosowa, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Malty, Monako, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Wyspy Św. Heleny, San Marino, Słowacji. Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii oraz Watykanu.

Wiecej informacji dotępnych jest na stronie Ambasady Australii w Londynie: www.uk.embassy.gov.au/lhlh/immi_citz.html